آنفولانزای مرگ آور

علت درماتیت_تماسی در خانم ها
خرداد ۳۱, ۱۳۹۷
پرونده پزشکی چیست؟
پرونده پزشکی چیست؟
خرداد ۳۱, ۱۳۹۷

آنفولانزای مرگ آور

آنفولانزای مرگ آور

این احتمال وجود دارد که این ویروس بزودی به ایران نیز رسده باشد! و با توجه به بدخیم بودن سرماخوردگی‌های امسال ممکن است نوعی از این ویروس و یا مشابه آن باعث این سرماخوردگی‌های طولانی و مقاوم به درمان شده باشد.

به اطلاع می‌رساند که به تازگی نوعی از آنفلوآنزا به نام آنفلوآنزای استرالیایی به نام Aussie flu H3N2 شایع شده است که به آنفلوآنزای مرگ‌آور شهرت پیدا کرده است! از ۵ دسامبر تا اوایل هفته‌ی اول ژانویه یعنی تقریباً در طول یک ماه باعث مرگ و میر حدود ۸۵ نفر در انگلستان شده است! و بیش از دو هزار نفر در بیمارستان بستری شده‌اند!

امسال با توجه به اینکه سرماخوردگی‌ها و از جمله آنفلوآنزا در کشورمان بسیار شایع شده است؛ و بسیار مقاوم به درمان است؛ و از سه هفته تا بیشتر از یک ماه دوره بیماری دارد و پس از آن هم علائم تنفسی و بیشتر از همه سرفه های خشک و در بعضی موارد خلط‌دار ادامه پیدا می‌کند!

برای اینکار دود کردن اسپند نیز مفید می‌باشد.استفاده از بخور اکالیپتوس در منزل برای پالایش هوای خانه موثر است. تا حد ممکن از افراد مبتلا دوری کنید؛ و از ماسک‌های فیلتر دار استفاده نمایید.
از دست دادن و روبوسی با دیگران بپرهیزید. گفته شده است؛ برای پیشگیری از آنفلوآنزای استرالیایی مصرف روزانه دو عدد کپسول امگا۳ تا حدود زیادی موثر می باشد. بنابراین طول زمستان را روزانه دو عدد کپسول امگا۳ مصرف نمایید.
 مایعات فراوان و میوجات مصرف نمایید. اگر به پزشک مراجعه کردید؛ داروهای تجویزی را به دقت و به موقع مصرف کنید؛ و صبوری پیشه کنید. اگر بیمار هستید؛ برای بهتر شدن خودتان و مراقبت از دیگران از خانه بیرون نروید و استراحت نمایید. از دست کس دیگری مواد عذایی نخورید. در بیرون از خانه غذا نخورید.قبل از خوردن هر چیزی حتی اگر چند دقیقه پیش دست‌ها را شسته‌اید دوباره آنها را بشویید.
برای پاک کردن چشم و دهان و بینی خود حتماً از دستمال تمیز استفاده کنید.دست‌های خود را به چشم و دهان و بینی خود نزنید.دست‌های خود را بطور مداوم با آب و صابون بشویید.بدون اینکه ترس و واهمه‌ای از این بیماری داشته باشید؛ موارد زیر را به دقت مراعات نمایید؛
️بنابراین توجه هموطنان عزیز را به موارد زیر جلب می‌کنم:
این بیماری بطور ناگهانی و با علائم تب ناگهانی، سردرد شدید، گلودرد، خستگی مفرط و اسهال و استفراغ شروع می‌شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان در منزل